Přeprava v krabicích a balení

Rychlá poptávka papírových a kartonových krabic na stěhování

Připravujete se na stěhování? Potřebujete poslat balík a bojíte se o jeho obsah? Zasíláte své výrobky zákazníkům a potřebujete mít 100% jistotu, že vše dojde v pořádku? Pak si přečtěte, jaké materiály se při balení běžných věcí používají.

Stěhujete-li se i s nábytkem, je třeba důkladně zabalit i větší kusy nábytku. V první řadě záleží na materiálu, ze kterého je nábytek vyroben. Dřevěné police, židle a stoly stačí zabalit do pár vrstev stretch fólie. Kromě balení je tato fólie vhodná i k fixaci pohyblivých částí, jako jsou dveře od skříně nebo šuplíky. Stretch fólie, nebo též fixační fólie, je vhodným materiálem také pro zabalení sedacích souprav, polštářů a polštářků nebo pokrývek. Pokud jsou ale součástí nábytku také skleněné části, stretch fólie k jejich zabalení většinou nestačí.

Ochranu křehkým předmětům zaručí bublinková fólie. Po obalení jednou nebo dvěma vrstvami bublinkové fólie je někdy lepší takovéto předměty ještě umístit do krabic, čímž se ochrana ještě zvýší. Pokud potřebujete poslat balík prostřednictvím pošty nebo dopravní službou, kromě zajištění zasílaného předmětu proti poškození musí být také perfektně zabalen samotný balík, aby se během cesty například neotevřel. Pokud posíláte holé předměty, použitím bublinkové fólie je chráněn ze všech stran. Takto obalený předmět vložte do krabice, která má v ideálním případě podobné rozměry, aby se předmět uvnitř zbytečně nepohyboval. Kartonovou krabici zalepte lepící páskou (alespoň 2 vrstvy, abyste měli jistotu). Pro křehké věci lze použít speciální lepící pásky s nápisem „Fragile“ a výraznými barvami. Pro dvojitou ochranu balíku můžeme  krabici ještě obalit dvěma vrstvami stretch fólie.

Jednodušší postup logicky čeká ty, kteří zasílají např. elektroniku v originálním balení. To bývá dostatečně vyztuženo polystyrenem či jiným výplňovým materiálem. Zde však může být nežádoucí, aby bylo vidět, jaký předmět (popř. značka) je v balíku přepravován. Ideálním balícím materiálem je v tomto případě barevná stretch fólie, nejčastěji černá. Ta je neprůhledná, dvě vrstvy tedy stačí. U elektroniky bez originálních obalů lze původní výplň nahradit. Jako ochrana obrazovek monitorů a televizí je spolehlivým materiálem mirelon. Tento pěnový materiál je velice flexibilní, sehnat se dá s různou tloušťkou jako navinutý pás na roli nebo ve formě různě velkých pytlů. To však pro bezpečné zaslání určitě nestačí. Po zvolení krabice vhodných rozměrů je třeba použít správnou výplň do krabice.

Nejlevnějším, ale zároveň ne příliš spolehlivým a také pracnějším způsobem je použití balícího či novinového papíru. Ten je ale potřeba postupně zmačkat a použít ho velké množství, aby dokázal absorbovat nárazy. Moderními výplňovými materiály, které využívají i ti největší výrobci na světě, jsou tzv. vzduchové polštářky (polyetylenové polštářky nafouklé vzduchem a svařené k sobě tak, aby vzduch neunikal). Vzduchové polštářky jsou dostupné s různými rozměry tak, aby byli použitelné jak pro malé předměty, tak i pro větší kusy. Druhým hojně používaným materiálem jsou tzv. fixační tělíska vyrobená z extrudovaného polystyrenu. Jedná se o maximálně lehký materiál obsahující velké množství vzduchu. Jsou to drobná měkká tělíska různých podob, která se nasypou do krabice okolo monitorů nebo dalších výrobků náchylných k poškození. Polystyrenová fixační tělíska jsou použitelná opakovaně.

Balík s fixačními tělísky

Fixační tělíska

Comments are closed.

Contact Form Powered By : XYZScripts.com