Moderní krabice

Není tomu tak dávno, kdy se prakticky všichni lidé, kteří se stěhovali, sháněli po všech možných obchodech po použitých krabicích od banánů. V menších obchodech byli často prodávající rádi, že se těchto kartonů zbavili. Na druhé straně byl spokojený stěhující, který následně do těchto krabic naskládal vše, co se do nich vešlo. Ať už to byli drobnosti, dekorace, ale i oblečení, nádobí, knihy a spousty dalších věcí. Svými rozměry jsou tzv. banánovky vhodné pro přepravu většiny předmětů z domácností. Jelikož jsou trsy banánů ve větším množství poměrně těžké, používá se k výrobě banánových krabic 5-vrstvé lepenky, chcete-li kartonu. Pevnost krabice je tak zaručena.

Minul však nějaký čas a na výrobu krabic se začalo zaměřovat stále více firem. V současné době tak již můžete na trhu sehnat všelijaké kartonové krabice, které jsou vyrobeny z několikavrstvé lepenky (nejčastěji 3-, 5- nebo 7-vrstvé), mohou mít různé barvy nebo potisk. Vybírat můžete z nepřeberného množství rozměrů, pokud neseženete potřebný, výrobci jsou dnes schopni vyrobit prakticky cokoli. Důležitý je také tvar, resp. konstrukce krabice. Těchto druhů exituje několik desítek, jsou označeny kódem FEFCO.

FEFCO je evropským standardem pro výrobu běžných typů konstrukcí kartonových obalů, který vyvinula Evropská federace výrobců vlnité lepenky. Kód FEFCO se vždy skládá z kombinace čísel a vyznačuje výhradně tvar krabice či obalu, nikdy neudává použitý materiál ani velikost. Výrobci se však v dnešní době neřídí striktně normou FEFCO – když budete potřebovat obal s konstrukcí „na míru“, většinou Vám vyhoví. Možností je několik – výrobci dodáte kvalitní nákres obalu, popřípadě Vám lepší výrobci sami navrhnou vhodnou konstrukci na základě Vašeho výrobku, který chcete balit.

Na místo krabic od banánů tak postupem času nastoupili speciální krabice na stěhování. Vyrobené jsou z 5-vrstvé lepenky, mají podobné rozměry, po stranách jsou otvory pro snadnější odnos krabic. Narozdíl od krabic na banány ale stěhovací krabice mají klopy pro uzavření krabice i na horní straně, takže je můžete snadno uzavřít a v případě potřeby zalepit lepící páskou. Získávají tak velkou výhodu v tom, že je lze snadno skládat vzájemně na sebe a takto je přepravovat nebo skladovat. Na věci se navíc nepráší a nepřijdou do styku ani s jinými nečistotami. Kvalitní materiál navíc umožňuje přepravovat v běžných stěhovacích krabicích dokonce až 45 kg věcí! Máte tak bez větších problémů vyřešeno i stěhování knih.

Výrobci kartonových obalů myslí v dnešní době na stěhování velice komplexně, není tak problém přestěhovat v neporušeném stavu ani šaty. Z 5-vrstvé lepenky se vyrábí tzv. šatní boxy, které jsou vysoké, aby v nich mohli přepravované oděvy po celou dobu viset. Asi se ptáte, na čem ale oblečení visí? Výrobci toto vyřešili velice jednoduše, šatní boxy mají na dvou stranách otvory, do kterých se zavěsí speciální kovová tyčka (bývá v ceně šatního boxu), na kterou následně šaty věšíte na běžných ramínkách. Pro snadné a šetrné vyndavání šatů z boxů je jedna strana boxu částečně naříznutá, takže po přestěhování pouze odlepíte lepící pásku, stěnu boxu vyklopíte a následně bez problémů šaty na ramínkách přemístíte do připravených skříní.

Šatní box na přepravu šatů

Šatní box

Comments are closed.

Contact Form Powered By : XYZScripts.com