Stěhujeme v krabicích

Rychlá poptávka papírových a kartonových krabic na stěhování

Krabice na knihy

Prakticky všichni, kteří se stěhují, musí řešit také přepravu své knihovny. Převoz volně položených knih si vyloženě říká o jejich poškození v první ostřejší zatáčce. A po tom touží asi málokdo… Pak zbývají dvě nejpoužívanější možnosti přepravy – v krabicích, nebo v přepravkách. Pro stěhování knih jsou ideální 5-vrstvé krabice s rozměry přibližně 60 x 40 x 40 cm s odnosnými otvory(ideální rozměry pro odnos jednou osobou). Takové krabice unesou až 45 kg! Vždy je ale potřeba naložit tolik, kolik sami unesete. U takto těžkých předmětů je třeba obzvlášť pečlivě zalepit klopy na spodní straně krabice. Při umístění knih do plastových přepravek je lepší přepravku vyložit nějakým hadrem nebo papírem, aby se minimalizovalo nebezpečí poškození přebalu knihy. Naprostou jistotu pak budete mít ve chvíli, kdy si knihy zabalíte (třeba po 10 kusech) do stretch fólie.

Kartonová přepravka

Mezi často používané kartonové obaly patří kromě klasických krabic také kartonové přepravky. Vyrábějí se nejčastěji z 5-vrstvé lepenky (přehled konstrukcí FEFCO), aby vydržely co nejvíce. Konstrukce se může lišit, některé kartonové přepravky mají běžný obdélníkový tvar a otvory pro snadné uchopení, některé přepravky mají zkosenou jednu stranu, aby byly uskladněné předměty přístupné i když jsou přepravky naskládané na sobě. Konstrukcí však může být více, vybírat lze z katalogu FEFCO, dle kterého vyrábí většina výrobců. Rozměry lze při výrobě samozřejmě přizpůsobit aktuální potřebám.

Krabice na obrazy

Ke stěhování domácností neodmyslitelně patří také stěhování obrazů. Ty patří mezi předměty nejnáchylnější k poškození. Proto je třeba jim při balení věnovat maximální péči a zvolit správné obalové materiály. V první fázi je třeba obraz důkladně obalit bublinkovou fólií, minimálně 2 vrstvami. Bublinkovou fólii následně oblepit lepící páskou, abyste měli jistotu, že se během další manipulace fólie nerozbalí. Po úspěšném obalení obrazu je důležité vybrat správnou krabici. Je nutné používat přinejmenším 5-vrstvé krabice, které jsou odolnější vůči poškození. U prodejců obalových materiálů se dají celkem běžně sehnat krabice s rozměry uzpůsobenými pro přepravu obrazů. pohybují se cca kolem rozměrů 90 x 15 x 60 cm, seženete ale i další. Užší krabice jsou vhodnější – nebude třeba vyplňovat příliš mnoho prostoru k tomu, aby byl obraz dostatečně zafixován proti pohybu. Pro lepší fixaci můžete také přepravovat v jedné krabici více obrazů s podobnými rozměry. Zbylý prostor v krabici je třeba vycpat kvalitním výplňovým materiálem, jako jsou vzduchové polštářky, nebo fixační tělíska z extrudovaného polystyrenu. Fixaci pomocí papíru se v případě obrazů raději vyhněte, není to tak spolehlivý způsob.

Comments are closed.

Contact Form Powered By : XYZScripts.com