Vlnitá lepenka – použití a výhody

Vlnitá lepenka je velmi levný a zároveň praktický a univerzální obalový materiál. Dvouvrstvá vlnitá lepenka se vyrábí z recyklovaného papíru a škrobového lepidla, výsledkem je tedy 100% recyklovatelný materiál. Vlnitá lepenka se prodává nejčastěji v rolích různé šířky a délky (10 až 50 metrů).

Vlnitá lepenka

Vlnitá lepenka

 

Použití vlnité lepenky

Mezi základní vlastnosti a výhody vlnité lepenky patří fakt, že je lehká, tlumí nárazy, chrání proti poškození a v neposlední řadě je velmi levná. Podívejte se na její nejčastější použití:

  • balení výrobků – lepenka se používá k balení různých výrobků, dokáže se dobře přizpůsobit každému balenému předmětu
  • ochrana proti poškození – funguje jako ochrana proti poškrábání zboží, díky svému profilu výrazně tlumí nárazy
  • proložka mezi výrobky – lepenka je ideální jako proložka mezi jednotlivé výrobky například na paletách
  • použití při stěhování – během stěhování a přepravy vlnitá lepenka drží tvar a zároveň zamezuje posunu předmětů a stěhované věci chrání
  • výroba krabic – vlnitá lepenka se také používá k výrobě pevných krabic

 

Další informace o vlnité lepence

Vlnitá lepenka se používá při stěhování, ve skladech, kde může sloužit jako proložka při uskladnění zboží, používá se i ve stavebnictví a jinde. Platí, že lepenka by neměla zmrznout a namoknout, ideální je, když je skladována v suchu při teplotách 0 – 24°C. Chcete-li spojit více lepenek dohromady, ideální je použití speciální balící lepící pásky, případně lepenky omotat stretch fólií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Contact Form Powered By : XYZScripts.com